22 822 98 95

IQ Life – Improving the Quality of Lifelong learning in Future Europe

Projekt Partnerski Programu Grundtvig: “Uczenie się przez całe życie”.

Termin realizacji: 01.09.2013 – 31.07.2015

Kraje partnerskie: Hiszpania, Norwegia, Estonia, Turcja, Polska

 

Hiszpania: Centro de Educación de Personas Adultas de El Astillero

 

Estonia: Jõgevamaa Kodukandi Ühendus

 

Norwegia:  Voksenopplæringsforbundet i Sør-Trøndelag

 

Polska: Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 2

 

Turcja: AMASRA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 

Opis projektu:

Kształcenie dorosłych staje się coraz ważniejsze.  Bardzo istotne jest zapewnienie wysokiej jakości tego kształcenia. Głównymi celami naszego projektu jest  motywowanie słuchaczy oraz promowanie coraz lepszej jakości nauczania.  Będziemy pracować dwutorowo: analizując pracę nauczycieli i pracę słuchaczy. Te dwa podejścia mają się wzajemnie uzupełniać i przyczyniać do realizacji głównego celu. Nauczyciele będą pracować nad nowymi metodologiami, innowacyjnością i kreatywnością w nauczaniu dorosłych. Będą dzielić się doświadczeniami i dobrymi praktykami z pracy w ich macierzystych organizacjach i krajach. Z drugiej strony, słuchacze będą myśleć o sentencji Henry’ego Forda (amerykańskiego biznesmena): „Każdy, kto przestaje się uczyć  jest stary, bez względu czy ma dwadzieścia lat czy osiemdziesiąt”. Słuchacze będą myśleć o korzyściach płynących z nauki, będą dzielić się doświadczeniami i nowymi pomysłami, jak przedłużyć naukę w ich społeczności.

 

Cele projektu:

  • Rozwijanie zainteresowań i wiedzy z różnych kultur europejskich, promowanie szacunku i możliwości uczenia się od innych: zamierzamy uświadomić słuchaczom , jak wymiana informacji między różnymi kulturami pomoże nam znaleźć nowe pomysły i poprawić jakość kształcenia dorosłych w naszej społeczności.
  • Wzmocnienie kreatywności i rozwoju innowacyjnych praktyk : zamierzamy wykorzystać kreatywność i rozwój nowych rozwiązań, które przyczynią się do poprawy jakości kształcenia w naszych instytucjach.
  • Wzmocnienie jakości i mobilności: chcemy stymulować słuchaczy i nauczycieli do podróżowania do innych krajów, jako sposobu na wzbogacenie ich życia osobistego i zawodowego.
  • Wspieranie TIK – innowacyjnych narzędzi do uczenia się dorosłych.
  • Promowanie korzyści z nauki języków obcych: Zamierzamy poprawić kompetencje językowe zarówno nauczycieli jak i słuchaczy.
  • Pomoc dorosłym słuchaczom w podniesieniu kwalifikacji : Zamierzamy pomóc dorosłym być bardziej konkurencyjnymi, autonomicznymi i pewnymi siebie, w celu wzmocnienia pozycji na rynku pracy.
  • Motywowanie uczących się dorosłych, zwłaszcza tych z wrażliwych grup społecznych.

 

Więcej informacji:

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami

Skip to content